Главная Карта сайта Написать нам
 
Главная
Если Вы здесь впервые
О курьерской службе ExPost
Услуги и тарифы ExPost
On-line сервис
Информация для клиентов
Документы и бланки
Заключить договор
Блог
Отзывы и пожелания


Единый контакт центр ExPost в Украине:

Вызвать курьера, получить информацию о тарифах и сроках доставки
 

Киевстар +380 (97) 361-32-21

МТС +380 (50) 361-32-21

Лайф +380 (73) 361-32-21

Skype: expost_ua 

E-mail:sales@expost.com.ua  

Представительства в других городах

Контроль качества доставки


   Быстрый переход

Доставка по Украине

Доставка в Россию, Беларуссию, страны СНГ

Доставка из за границы с оплатой в Украине (импорт)

Международная перевозка и доставка UPS

Международная перевозка и доставка TNT

Международная перевозка и доставка ExPost

Доставка внутри города

Автомобильные грузоперевозки по Украине

Международная авиаперевозка грузов и авиафрахт

Услуги интернет магазинам

Доставка цветов и подарков

Отправить бумажную открытку с сайта

Мувинг (организация переездов)

Hosting CityHost
ЭКСПРЕСС ПОЧТА    ДОСТАВКА ГРУЗОВ ЛОГИСТИКА

+38(097)361-32-21 +38(050)361-32-21 +38(073)361-32-21
ПОДГОТОВИТЬ К ОТПРАВКЕ РАССЧИТАТЬ СРОКИ И СТОИМОСТЬ ПО КИЕВУ И УКРАИНЕ РАССЧИТАТЬ СРОКИ И СТОИМОСТЬ ПО МИРУ ВЫЗВАТЬ КУРЬЕРА И ОТПРАВИТЬ ОПЛАТИТЬ УСЛУГИ ОТСЛЕДИТЬ ОТПРАВЛЕНИЕ СВЯЗАТЬСЯ С EXPOST   RU EN UA

Нормативы и нормативные сроки пересылки почтовых отправлений и почтовых переводов


Нормативы и нормативные сроки пересылки почтовых отправлений и почтовых переводов

1. Загальні положення

1.1. Ці Нормативи і нормативні строки розроблено відповідно до вимог Закону України "Про поштовий зв'язок", актів Всесвітнього поштового союзу, Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 N 1155, та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері надання послуг поштового зв'язку.

1.2. Дія цих Нормативів і нормативних строків поширюється на операторів поштового зв'язку всіх форм власності, які згідно із законодавством надають послуги поштового зв'язку з пересилання поштових відправлень та поштових переказів.

Нормативи виймання простих листів та поштових карток з поштових скриньок згідно із статтею 15 Закону України "Про поштовий зв'язок" установлено для національного оператора поштового зв'язку.

1.3. Пересилання міжнародних поштових відправлень на території України здійснюється у нормативні строки, установлені для внутрішніх поштових відправлень.

1.4. У цьому нормативно-правовому акті вживаються такі основні поняття:

місцева письмова кореспонденція - письмова кореспонденція, що пересилається у межах населеного пункту, а в сільській місцевості - у межах території, яка обслуговується одним об'єктом поштового зв'язку;

норматив - показник норм, за якими здійснюють певні елементи виробничо-технологічного процесу при наданні послуг поштового зв'язку з пересилання поштових відправлень та поштових переказів;

нормативний строк пересилання поштових відправлень та поштових переказів (крім простих листів та поштових карток) - час, установлений для пересилання поштових відправлень та поштових переказів від об'єкта поштового зв'язку місця приймання до об'єкта поштового зв'язку місця вручення;

нормативний строк пересилання простих листів та поштових карток - час, установлений для пересилання простих листів та поштових карток з часу останнього виймання з поштових скриньок до часу вкладання до абонентської поштової скриньки адресата (одержувача);

пересилання поштових відправлень та поштових переказів (крім простих листів та поштових карток) - сукупність операцій з приймання поштових відправлень та поштових переказів в об'єктах поштового зв'язку, їх обробки, перевезення та доставки (вручення);

пересилання простих листів та поштових карток - сукупність операцій з виймання простих листів та поштових карток з поштових скриньок, обробки, перевезення та доставки (вкладання) до абонентської поштової скриньки адресата (одержувача);

письмова кореспонденція - прості та рекомендовані листи, поштові картки, бандеролі, секограми, а також дрібні пакети, мішки "М";

поштові відправлення - листи, поштові картки, бандеролі, секограми, дрібні пакети, міжнародні відправлення з оголошеною цінністю, посилки, прямі контейнери, оформлені відповідно до законодавства України.

2. Нормативи виймання простих листів та поштових карток з поштових скриньок

2.1. Національний оператор поштового зв'язку організовує виймання простих листів та поштових карток з поштових скриньок у строки, що забезпечують їх обробку та відправку за призначенням у день виймання:

2.1.1 у містах Києві, Сімферополі, Севастополі та обласних центрах - шість днів на тиждень (крім неділі і святкових днів);

2.1.2 у містах обласного підпорядкування, районних центрах - не менше п'яти днів на тиждень (крім суботи, неділі і святкових днів).

2.2. В інших населених пунктах, де функціонують стаціонарні об'єкти поштового зв'язку, прості листи, поштові картки виймають з поштових скриньок перед відправкою пошти із зазначених об'єктів поштового зв'язку на поштовий маршрут.

2.3. В інших населених пунктах, де відсутні стаціонарні об'єкти поштового зв'язку, прості листи, поштові картки виймають з поштових скриньок з частотою, установленою для доставки пошти до цих населених пунктів.

2.4. З поштових скриньок, розташованих в операційних залах об'єктів поштового зв'язку та біля входу до об'єктів поштового зв'язку, виймання простих листів та поштових карток здійснюють працівники цих об'єктів поштового зв'язку з частотою, установленою для відправки пошти на поштовий маршрут.

3. Нормативи доставки поштових відправлень та поштових переказів

3.1. Кількість доставок пошти адресатам (одержувачам):

3.1.1 у містах Києві, Сімферополі та Севастополі, обласних центрах, містах обласного підпорядкування - шість днів на тиждень (крім неділі і святкових днів), один - два рази на день;

3.1.2 у районних центрах - п'ять днів на тиждень (крім суботи, неділі і святкових днів) та один раз на день;

3.1.3 в інших населених пунктах з чисельністю жителів:

до 500 чол. - не менше трьох днів на тиждень та один раз на день;

до 2000 чол. - не менше чотирьох днів на тиждень та один раз на день;

понад 2000 чол. - не менше п'яти днів на тиждень та один раз на день.

3.2. Поштові відправлення та прості поштові перекази, які відповідно до законодавства підлягають доставці, доставляють адресатам (одержувачам) у день їх надходження, якщо вони надійшли до сортувальних вузлів:

3.2.1 у м. Києві - до 8-ї години;

3.2.2 в обласних центрах, містах Сімферополі та Севастополі, містах обласного підпорядкування - до 10-ї години;

3.2.3 у районних центрах, а також до доставних об'єктів поштового зв'язку в інших населених пунктах - до 14-ї години.

Поштові відправлення та поштові перекази, які надійшли після зазначеного часу, повинні бути доставлені адресатам (одержувачам) не пізніше наступного робочого дня об'єкта поштового зв'язку.

3.3. Повідомлення на вхідні поштові відправлення та поштові перекази, які підлягають видачі безпосередньо в приміщеннях об'єкта поштового зв'язку, повинні бути доставлені адресатам (одержувачам) не пізніше наступного робочого дня об'єкта поштового зв'язку.

3.4. Адресатам (одержувачам), які перебувають поза межами населених пунктів, поштові відправлення доставляють силами і за рахунок зацікавлених організацій. Також на підставі угод з такими адресатами (одержувачами) поштові відправлення можуть видаватися їм особисто чи їх довіреним особам в об'єкті поштового зв'язку або в об'єкті поштового зв'язку з використанням абонементних скриньок.

4. Нормативні строки пересилання поштових відправлень та поштових переказів

4.1. Нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку):

4.1.1 місцевої - Д+2;

4.1.2 у межах області та між обласними центрами України (у тому числі для міст Київ, Сімферополь та Севастополь) - Д+3;

4.1.3 між районними центрами різних областей України (у тому числі для міст обласного підпорядкування) - Д+4;

4.1.4 між іншими населеними пунктами різних областей України - Д+5,

де Д - день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання;

2, 3, 4, 5 - кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.

4.2. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 4.1 нормативні строки пересилання збільшуються на один день.

4.3. Уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі зв'язку визначає для національного оператора поштового зв'язку, який згідно із законодавством забезпечує надання на всій території України універсальних послуг поштового зв'язку, відсоток кількості письмової кореспонденції, яка повинна бути доставлена в установлені нормативні строки.

4.4. Нормативні строки пересилання листів та бандеролей з оголошеною цінністю, посилок, поштових переказів, внутрішніх поштових відправлень з позначкою "Експрес", міжнародних поштових відправлень прискореної пошти "EMS" установлюють оператори поштового зв'язку і погоджують з уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку.

Начальник Управління поштового зв'язку Держзв'язку
 
С. Здрилюк

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 р. N 1149

Зареєстровано

в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2007 р. за N 1383/14650Вернуться назад

 
 


Яндекс.Метрика